Laboratórium krívania a ortopedická klinika

Domov » Špecializácie » Laboratórium krívania a ortopedická klinika

Sme referenčná klinika pre diagnostiku krívania, ortopédiu a traumatológiu pod vedením lekára s medzinárodnou pokročilou ortopedickou certifikáciou MVDr. Richarda Kapalka Adv.Cert.SAOS s viac ako 20 ročnou špecializovanou ortopedickou praxou. 

Poskytujeme komplexný ortopedický servis od digitalizovanej diagnostiky krívania (ako jediné zabehnuté pracovisko na Slovensku), cez plné spektrum ortopedickej zobrazovacej diagnostiky (MRI, CT, FLUO, USG, dRTG). Našou silnou stránkou je snaha o diagnostiku v skorých štádiách ortopedického ochorenia a v čo najnižšom veku, čo výrazne zlepšuje prognózu pacienta a šetrí peniaze jeho majiteľovi. Je obrovský rozdiel, či zistíme Vášmu psíkovi dyspláziu bedrových kĺbov, lakťov alebo luxáciu pately v 4-5 mesiacoch, alebo až v dospelom veku, keď už začne krívať.

Uprednostňujeme ortopedické operačné riešenia s dôrazom na čo najmenšiu invazívnosť, preferujeme artroskopickú a minimálne invazívnu chirurgiu. Sme dlhodobo priekopníkmi v prinášaní ortopedických a chirurgických inovácií na slovenský veterinárny trh. “Bedráky” si na Slovensku vymeníte iba u nás.

Poskytujeme skorú postoperačnú mobilizáciu a finálne doliečenie pacienta hydroterapia/fyzioterapia, bez ktorých by efekt zákroku nebol dostatočneč efektívny z dlhodobého hľadiska.

Veterinárnu ortopedickú chirurgiu vykonávame v špecializovanom a plne vybavenom ortopedickom operačnom sále. Pacient je počas zákroku v inhalačnej anestézii (izoflurán, sevoflurán), plne monitorovaný (kapno, oxy, EKG, TF, DF, T..) Vysoký anesteziologický štandard nám umožňuje vykonávať aj časovo náročné ortopedické zákroky s minimálnym rizikom pre pacienta. Počas ortopedických zákrokov používame ako operačnú navigáciu fluoroskopiu.

Zlomeniny – traumatológiu robíme v operačnom štandarde AO-ASIF. Tj na pacientovi neexperimentujeme vlastnými momentálnymi nápadmi, ale aplikujeme štandardizovaný postup a implantáciu pre danný typ zlomeniny navrhnutý lídrom v oblasti humánnej a veterinárnej ortopédie – švajčiarskou organizáciou AO-ASIF. Disponujeme dostatočným výberom ortopedických implantátov v štandardných veľkostiach (od 1.0 do 4.5) aby sme neboli nútení k improvizáciam počas zákroku. Implantáty

Kontakt

✆ 0907 824 196
bennett.nemocnica@gmail.com


Navštívte nás

Lamačská cesta 53
811 05 Bratislava


Ordinačné hodiny

PO – NE 08:00 – 20:00
Pohotovosť:
PO – NE 20:00 – 08:00

© Bennett 2024 I Webstránka: Mad Design Oy