Interná medicína

Domov » Špecializácie » Interná medicína

V oblasti veterinárnej internej medicíny poskytujeme diagnostiku a terapiu infekčných a neinfekčných (metabolických) ochorení. Taktiež poskytujeme špecializované vyšetrenia v oblasti dermatológie, kardiológie, endokrinológie, gastroenterológie, urológie, gynekológie a andrológie.

Veterinárna dermatológia

S kožnými ochoreniami sa vo veterinárnej praxi stretávame veľmi často. V tejto oblasti platí že jeden klinický obraz zodpovedá mnohým príčinám, preto je dôležité vyšetriť pacienta komplexne s využitím všetkých dostupných metód. Ponúkame Vám parazitologické vyšetrenia, cytologické vyšetrenia kože, bakteriologickú a mykologickú kultiváciu a alergénodiagnostiku.

Veterinárna kardiológia

Spočiatku nenápadný a občasný no časom sa zhoršujúci kašeľ je najčastejším príznakom, ktorý majiteľa privádza na myšlienku že so srdiečkom jeho psa nie je niečo v poriadku. V takýchto prípadoch je potrebné je potrebné kardiologické vyšetrenie. Na našom pracovisku vieme vyšetriť srdce pomocou RTG, EKG a tiež USG (echokardiografia).

Veterinárna endokrinológia

Medzi najčastejšie ochorenia v tejto oblasti patrí cukrovka a poruchy funkcií nadobličiek a štítnej žľazy. Diagnostika a liečba hormonálnych ochorení je dosť komplikovaná a dlhodobá záležitosť, pretože príznaky nastupujú často pozvoľna a majiteľ ich často zamieňa za prejavy vyššieho veku. Je potrené vychádzať z podrobných údajov od majiteľa základného vyšetrenia krvi a moča. Ak sa potvrdí podozrenie na endokrinologické ochorenie nasledujú špecifické funkčné testy , stanovenie hladiny hormónov v krvi a v moči, a následne často doživotná terapia.

Veterinárna gastroenterológia

Problémy s trávením má občas každý, u zvierat sa pochopiteľne vyskytujú častejšie. Väčšinu bežných problémov zvládneme s podpornou a symptomatickou terapiou. Ak sa však stav pacienta nezlepší, alebo sú problémy chronického (dlhodobého) charakteru je potrebné podrobné vyšetrenie, ktoré zahrňuje vyšetrenie krvi, ale aj palpáciu (prehmatanie) brucha v sedácii, RTG vyšetrenie brucha natívne a kontrastné, poprípade endoskopické vyšetrenie.

Veterinárna urológia

Tento odbor sa zaoberá ochoreniami obličiek a močových ciest. Častými chronickými zápalmi močových ciest a chronickou nedostatočnosťou obličiek trpia hlavne mačky, ale nevyhýbajú sa ani starším psom, kde sa u samcov pridružujú ochorenia prostaty. Na našom pracovisku ponúkame komplexnú diagnostiku moča, RTG a USG vyšetrenie uropoetického systému, dietologické poradenstvo a terapiu chronického zlyhávania obličiek a zápalov močových ciest, v spolupráci s externým laboratóriom diagnostiku močových kameňov.

Veterinárna gynekológia a andrológia

Na našom pracovisku vykonávame diagnostiku fyziologických stavov reprodukčného systému. Stanovujeme optimálnu dobu krytia pomocou vaginálnej cytológia a stanovenia hladín progesterónu, USG diagnostiku gravidity, odber semena a umelú insemináciu, vedieme asistovaný pôrod a v indikovaných prípadoch cisársky rez. Taktiež vykonávame terapiu patologických stavov ako sú zápaly maternice (pyometry) chirurgicky aj konzervatívne, mliečnej žlazy, terapiu pseudogravidity, riešenie nežiaduceho nakrytia, kryptorchizmu u šteniat.

Kontakt

✆ 0907 824 196
bennett.nemocnica@gmail.com


Navštívte nás

Lamačská cesta 53
811 05 Bratislava


Ordinačné hodiny

PO – NE 08:00 – 20:00
Pohotovosť:
PO – NE 20:00 – 08:00

© Bennett 2024 I Webstránka: Mad Design Oy