Veterinárna nemocnica Bennett
0907 824 196
Lamačská cesta 53
811 05 Bratislava
Ordinačné hodiny: PO - NE 08:00 - 20:00
Pohotovosť PO - NE 20:00 - 08:00

Výhody laparoskopickej sterilizácie

Pri laparoskopickej sterilizácii sa cez dva porty s priemerom 0,5 cm odstraňujú vaječníky /OE/ u zdravej feny. Pokiaľ sa na maternici nachádzajú zmeny odstraňuje sa rovnako aj ona cez rozšírenie spodného portu. Rovnako sa spodný port rozširuje /cca o 1cm/ pri vyberaní väčších vaječníkov.

Brušná dutina sa priamo neotvára, pracuje sa v sterilnom prostredí bez vonkajšej kontaminácie.

Operatér vidí zväčšený a detailný obraz orgánov a tkanív, čo umožňuje výrazne šetrnejšiu a presnejšiu manipuláciu v operačnom poli.

Zákrok je nekrvavý. Na rezanie tkanív v brušnej dutine sa používa elektro - skalpel, ktorý reže tkanivo a súčastne koaguluje a bezpečne lepí jeho okraje technológia MiSeal. Nepoužívajú sa žiadne stehy, čo znižuje riziko ich postoperačného skĺznutia a vzniku vnútorného krvácania.

Po ukončení zákroku je šitie rany obmedzené celkovo na 1 -2 stehy uzatvárajúce porty (niekedy nie je šitie potrebné vôbec). Odpadá šitie klasickej chirurgickej rany v troch vrstvách s možným rizikom infekcie, hernie, uvolnenia stehov a pod.

Zákrok minimalizuje postoperačnú bolestivosť podľa relevantných klinických štúdii až o 60%, pacient užíva menej alebo žiadne lieky (antibiotiká a analgetiká) v porovnaní s klasickou sterilizáciou.

Laparo alebo klasika?

Chirurg sa pri výbere operačnej techniky má v rámci svojich možností uprednostniť tú, ktorá je pri rovnakom výsledku k pacientovi šetrnejšia / tj. je menej invazívna/, je menej bolestivá a je rýchlejšia, čo znižuje riziko plynúce z anestézie. Z týchto dôvodov je v prípade sterilizácie feny metódou voľby jednoznačne laparoskopická OE alebo laparoskopicky asistovaná OVH.

Tento fakt podporuje aj zásadná štúdia so zberom klinických dát z 35 ročného obdobia porovnávajúca klasickú OVH a laparoskopickú OE. (VAN GOETHE, Veterinary Surgery 35:136-143, 2006) ktorá rovnako konštatuje:

Klasická sterilizácia je technicky komplikovanejšia, trvá dlhšie, a je pravdepodobne spojená s vyššou morbiditou (dlhší rez, väčšia intraoperačná traumatizácia tkanív, zvýšená bolestivosť) v porovnaní s laparoskopickou OE. Z dlhodobého hľadiska medzi oboma metódami nie je rozdiel vo vzťahu k výskytu urogenitálnych problémov zahŕňujúcich endometritídu/pyometru a močovú inkontinenciu. To robí laparoskopickú OE jednoznačne preferovanou metódou sterilizácie zdravých fen.

V BENNETTE presadzujeme moderné postupy a podobne a podobne ako ľudská medicína fungujeme na princípe evidence based medicine –medicíne dôkazov nie na predsudkoch a výmysloch. Naše skúsenosti s laparoskopickou sterilizáciu po desiatkach odoperovaných spokojných pacientoch plne korešpondujú s jej výhodami potvrdenými klinickými štúdiami a publikovanými v relevantných odborných periodikách.

CENA

AKCIA BEŽNÁ CENA
Fena do 5 kg 190€ 250€
20 kg 225€ 290€
50 kg 255€ 330€
nad 50 kg 285€ 370€

Kastrácia/sterilizácia nekrvavo pomocou MiSeal microsurgical termofusion.

Pes do 20 kg 130€
nad 20kg 150€
Mačka 85€
Kocúr 65€

Pozn: MiSeal je jediným nástrojom na viacnásobné použitie na trhu, ktorý zároveň oddeľuje a lepí okraje tkaniva.

PREČO STERILIZOVAŤ?

Sterilizácia je účinnou prevenciou závažných ochorení ako sú nádory mliečnej žľazy a hnisavý zápal maternice – pyometru, ktoré patria medzi najčastejšie príčiny úhynu feny. Pri sterilizácii pred prvým háraním klesá výskyt nádorov mliečnej žľažy pod 0,5%, pri zákroku medzi prvým a druhým háraním je pod 8%, medzi druhým háraním a vekom 2,5 roka pod 26% /Schneider ad lit./ U psov a kocúrov znižuje kastrácia riziko túlania.

Lamačská cesta 53
811 05 Bratislava
0907 824 196
info@bennett.sk


OBJEDNAJTE SA K NÁM

Nahrávam