Veterinárna nemocnica Bennett
0907 824 196
Ordinačné hodiny: PO - NE 08:00 - 20:00
Pohotovosť PO - NE 20:00 - 08:00

Aktualizované 30.6.2015

Vážení klienti BENNETTu,

Dr. Kaplko

Považujem za smutné a hlboko neprofesionálne traumatizovať dlhoročných klientov ich zaťahovaním do firemných sporov nemocnice. Bohužiaľ, vzhľadom na absurdnosť niektorých výrokov, ktoré v tejto situácii zazneli musím reagovať.

AD BENNETT

K rozdeleniu spoločných veterinárnych firiem došlo na naliehanie p. Bernátha už pred pred 5 rokmi. Je teda nanajvýš absurdné niekoho viniť z rozdelenia pre neumožnenie prístupu k webu a podobne v posledných mesiacoch.


Meno Bennett som použil pred 15 rokmi ako poďakovanie skvelému chirurgovi a môjmu kamarátovi prof. Avery Bennettovi pri štarte veterinárnej kliniky. Pod týmto menom (nešlo o registrovanú obchodnú značku) som pretláčal bohužiaľ osamotene koncept špecializovanej kliniky. Sami ste si určite všimli, že Bennettácke logo s menom a špecializáciou som nosil iba ja a časť zamestnancov, p. Bernáth určite nie. Navyše BENNETT som si dal do obchodného mena až po štarte firmy Marilvet s jej vlastným a vyhradeným corporátnym designom.

AD LEKÁRI

Po zmienenom rozdelení firmy nastala vo vzťahu k zamestnancom klasická situácia sluhu dvoch pánov trvajúca niekoľko rokov. Následná štandardizácia a inovácie v oblasti evidovania pacientov, liekov, ambulantnej knihy, faktúr a nových postupov ktoré som sa snažil presadiť v mojej polovici nemocnice, narazili na ich odpor a ignorovanie. Presadiť nové veci a zlepšiť tie staré sa vo vlastnej firme stalo bohužiaľ nemožným.

V septembri minulého roku som spustil ako prvý na Slovensku projekt laparoskopickej sterilizácie feniek, zaškolil som a poveril ním Dr. Aničku Salajovú. To isté, že zaškolím ďalších zamestnancov som ponúkal - nebol záujem. Anička bravúrne laparoskopicky odoperovala prvých 50 feniek, vrátane tej mojej. Po 20.-tich rokoch strávených na operačnom sále dokážem myslím kvalifikovane porovnať výsledok aj mieru rizika pre pacienta. Laparo chirurgia je inovácia, ktorá je skutočným prínosom pre našich pacientov a v dnešnom svete bežným štandardom na lepších klinikách. Studenou sprchou a zároveň definitívne poslednou kvapkou mojej trpezlivosti však bola reakcia zvyšku tímu, z tých 50 pacientov jej ex-kolegovia neobjednali ani jediného. Naďalej ponúkali iba klasickú sterilizáciu na otvorenom bruchu napriek tomu, že priamo na našej klinike sme zabehli modernejšiu a pre pacienta neporovnateľne bezpečnejšiu a šetrnejšiu metodiku, navyše v rovnakej cene. Vzhľadom k tomu, že som nechcel stratiť perspektívu ďalších inovácií so zjavným prínosom pre pacienta, s väčšinou kolegov som rozviazal spoluprácu. Som presvedčený, že doplnenie nášho tímu o nových kvalitných lekárov je nutným osviežením pre nemocnicu, ktorá má rásť a zlepšovať svoj servis. Spolu máme stále chuť prinášať nové veci pre našich klientov a myslím že je to vidieť a zreteľne nás to odlišuje. Pokiaľ sa chce p. Bernath vyjadrovať ku klinickej kompetencii súčasných lekárov BENNETTU mal by sa pri tom predovšetkým naozaj hlboko zamyslieť sám nad sebou.

MVDr. Richard Kapalko
BENNETT Veterinárna Nemocnica s. r.o.OBJEDNAJTE SA K NÁM

Nahrávam